Merakın Sonu Mm-3_zps38d4803f
Merakın Sonu Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merakın Sonu

2 posters
YazarMesaj
Stacy Demon
Sihirbaz
Sihirbaz
Stacy Demon

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimeCuma Ekim 04 2013, 17:28

Akademiye yavaş yavaş alışmaya başlıyordu. Bunun yanında profesörleri de sevmeye başlamıştı. Başta herkes tarafından Scarlett diye çağrılırsa da bir süre sonra bu da normale dönmüştü. Derslerle tek tek uğraşmak zorunda kalmak baştan zor gelmişti. Aslında zor gelen sıradan derslerdi. Arada kocaman bir boşluk vardı. Yaşıtlarının aksine on iki yaşından sonra okula gitmemişti, çünkü lanet yüzünden ölmüştü. Aslında kısmen ölüydü çünkü ruhu ikizinin bedeninde yaşamaya devam etmişti. Elbette bu onları da hatırlamıyordu. Anlatılan onca şeyden sonra hatırlamadığına emindi. Çocuk kalbinin bunu kaldırabileceğini hiç sanmıyordu. Derslerle dolu bir günün sonlarına doğru Dante'nin yanında almıştı soluğu onunla biraz vakit geçirdiğinde ona gelen telefonla gitmesi gerekti. Yalnız kalması can sıkıcı olsa da içinde uyanan merakla birlikte akademiyi keşfetmeye karar verdi. Önce astronomi kulesine gitti, gökyüzünü izlemek hoşuna gitmişti. Sonra kendini tutamadığı için bahçeye gitti, bir sürü değişik bitki türü vardı. Bazıları insanlar tarafından bilinmiyordu, zaten bu bahçede sihirbazlar içindi. Sonra eve gitmek için dışarı çıkmışken daha önce fark etmediği bir yeri gördü. Sıradan insanların orayı gördüğünden emin değildi. Yolunu değiştirip ormana doğru gittiğinde etraftaki yeşil onu adeta büyüledi. Korkusuz bir şekilde ormanın içine daldı. Merakı küçüklükten bu yana başını belaya sokan tek şeydi ama aynı zamanda engelleyemediği bir şeydi de... Yürümeye devam ederken gördüğü her muhteşem ağaç ve bitki türü ile üzerindeki büyü devam etti. Çok geçmeden hava kararmaya başlamıştı, geldiği yolu ise anımsayamacak durumdaydı. Bir anda ormanda hiç bir hayvana benzemeyen bir ses duyduğunda donup kaldı. Bu ses kendine gelmesini sağlarken etrafın giderek karardığını yeni fark etmişti. Akademiye doğru yürümeye çalıştığında yolu çoktan unuttuğunu gördü. Bu gerçek onu korkutturken çaresizce yürümeye başladı.
Chloe Madison Whittmore
Su Perisi
Su Perisi

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimeÇarş. Ekim 09 2013, 18:49

Tam olarak nasıl bir insan ya da peri olduğunu açıklayamıyordu kimse. Aslında o da bilmiyordu gerçek kimliğini. Geçmişi, ailesi, arkadaşları, hepsi de zihninin bir köşesinde duruyorlardı; fakat gerçek kimliği parçalandığından onların bir önemi yoktu artık. Dengesiz psikopat perinin tekiydi işte. Kimse ona emir veremezdi, asiyd, inatçıydı, cesur, ukala ve kendini beğenmiş bir yapıya sahipti. Ayrıca eline geçen ne varsa bir silaha dönüştürebilerek ustalıkla kullanabiliyordu onu. Bağımsızlığını ilan ettiğinden beri sürekli bir çalışma ve pratik yapma çabasındaydı. O kadar uğraştan sonraysa uygulamalı olarak birkaç kötü ve köle periyi öldürmüştü. Onların çığlıkları ve yalvarışları tatlı bir melodi gibi gelirken hiç acımadan onları öldürmüştü. Köle perilerin bu dünyada yerleri yoktu ona göre. Zavallı sihirbazları ya da diğer perileri cadılara sunarlarken o iğrenç yaratıklara acımak Chloe'nin yaradılışına ters düşüyordu.

Yine köle perilerden birkaçının kanını akıttıktan sonra ukala bir gülümseme takınarak bir büyüyle üzerindeki kanlı kıyafetleri yenileriyle değiştirdi. Yerde yatan cesetlere son bir kez baktıktan sonra kalbinde duyduğu bir sancıyla dizleri üzerine çökmüştü. Gözlerini kapatıp neler olduğunu anlamaya çalışırken bir sihirbazın belirmesiyle gözlerini hemen açtı. Panik bir halde etrafını turlarken bir sihirbazının olabileceği düşüncesiyle korku tüm bedenini sarmıştı. Özgürlüğüne düşkün bir peri olarak bir sihirbazının olması düşüncesi hiç aklına gelmemişti. Hatta sihirbazını aramamıştı bile. Ancak kalbine saplanan acı tam tersini söyleyerek ona yardım etmesi gerektiğini söylüyordu. Küçük bir iç savaştan sonra vicdanına yenilerek gözlerini kapattı ve soluğu sihirbazının yanında almıştı. Karanlık bir ormanda küçük sihirbazın ne işi olabileceğini düşünürken yerde kanlar içinde yatan kızı kolları arasına alarak ona birkaç iyileştirme büyüsü fısıldadı. Sihirbaz gözlerini açtığında onu bırakarak ayağa kalktı ve donuk gözleriyle küçük sihirbazı süzdü.

"Biraz daha dikkatli olsan hiç fena olmaz sihirbaz."
Stacy Demon
Sihirbaz
Sihirbaz
Stacy Demon

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimePaz Ekim 13 2013, 00:01

Meraklı hali çok küçük yaşlarında bile başını belaya sokmayı başarmıştı. Şimdi ise yine aynı şey olmuştu. Bir anda eve gitmesi gerekirken kendini ormanda bulmuştu. Sıradan insanların orayı görmediğini fark ettiğinde merakı katlanarak artmıştı. Ormanın derinliklerine ilerlediğinde gördüğü değişik bitkiler adeta onu büyülemişti. Sıradan insanlar adına o an için üzüldü. Çünkü onlar böyle bir güzellikten mahrum bırakılıyordu. İyice derinlere ilerlediğinde geri dönüş yolunu çoktan kaybetmişti. Geri dönmeye karar verdiğinde ise artık çok geçti. Geri dönmek için yürümeye başladığında havanın kararması ile bedenini garip bir ürperti ele geçirdi ve aynı anda duyduğu tuhaf ses ile dondu. Bir süre hareketsiz kalıp sesi tanımaya çalıştı. Bu ses bildiği hiç bir hayvana benzemiyordu. Bir süre sese odaklandı ve onun tersi yönünde hareket etmeye çalıştı. Normalde hayvanları severdi ama buranın farklılığı ve sesteki bir şey onu ürkütüyordu. Sesler kesildiğinde yeniden yürümeye başladı. Ama bir anda yakınlarda birinin bir şeyin varlığı ile durdu. Durmanın bir faydası olmayacağını düşünerek koşmaya başladı. Karşısına çıkan garip yaratıkla kanının çekildiğini hissetti. Gördüğü hiç bir şeye benzemeyen yaratığın garip gözleri ve kocaman bir cüssesi vardı. Ne yapacağını bilemez bir halde ondan kaçmaya çalışırken taşa takılıp düştü. Yaratığın dişlerini teninde hissettiğinde acı dolu bir çığlık attı. Pençelerini teninde hissettiğinde çok fazla kan kaybetmeye başlamıştı. Kısa sürede gözlerini kapanırken gerçekten öleceğini düşündü.

Gözlerini araladığında kendini tutan kolları hisseder hissetmez, çırpınarak uzaklaştı. Bedeni hala yaralar yüzünden acıyordu ama aynı zamanda yaraların bir çoğu geçmişti de. Neden o an için gücünü kullanmayı akıl etmediğini bilmiyordu. Daha önce başına hiç böyle bir şey gelmemişti. Ona bakan ve büyük ihtimalle hayatını kurtaran kıza baktı. Sıradan bir insan olmasının imkansız olduğunu biliyordu ve kızın sözü de bunu doğruluyordu.

"Ben... Ben... Sadece kayboldum ve o garip yaratık birden karşıma çıktı. Yardımın için teşekkür ederim."

Chloe Madison Whittmore
Su Perisi
Su Perisi

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimePtsi Ekim 14 2013, 15:32

Öldürdüğü perilerin kanlı cesetleri gözünün önünde duruyorlardı. Hiçbir ifade takınmaksızın boş ve donuk gözlerle onlara bakıyordu. Herhangi bir duygu kırıntısı dahi beslemiyordu onlara. Ne acıyordu ne de vicdan azabı çekiyordu. Ölmeyi sonuna kadar hak eden bir grup iğrenç küçük fareden başka bir şey değildiler. Hatta cadılar için köle periler kobay faresi görevi görüyorlardı. Gözlerini yerde duran cesetlerden ayırıp kendi bedenine kaydırdığında kanlı kıyafetlerini, bir büyü mırıldanarak yenileriyle değiştirmişti. Peri öldürmeye bir lafı yoktu; fakat kanla kaplanan kıyafetlerden nefret ediyordu. Bir süre daha yatan cesetlere baktıktan sonra ablinde duyduğu keskin bir acıyla dizlerinin üstüne çöktü ve küçük bir çığlık dudaklarından döküldü. Gözlerini kapatınca zihnine yerleşen görüntüyle sinirleri gerilmişti. Gözlerini hemen açıp bir süre ne yapması gerektiğini düşündü. Küçük bir iç savaş yaşadıktan sonra gözlerini kapatarak soluğu sihirbazını yanında aldı. Kanlı kıyafetler içinde yatan sihirbazına baktığında hiçbir duygu belirtisi göstermedi. Sadece yanına eğilerek onu kolları arasına aldı ve büyü yardımıyla küçük sihirbazını iyileştirdi. Vücudunda hala yara izleri vardı; ama onlar da kısa sürede iyileşirdi zaten. Sihirbazın çırpınmasıyla onu bırakarak ayağa kalktı. Açıklama yapmaya çalışan sihirbazını dinlerken ufak bir kahkaha dudakları arasından firar etmişti

“Yardımın sözü bile olmaz ama bundan sonra daha dikkatli olsan iyi edersin. Kendini koruyamayan bir sihirbazla bir şey yapamam ben.”

Kızı baştan aşağı süzerek sihirbazı hakkında birkaç ipucu yakalama çalışıyordu. Bir büyüyle kızın üzerindeki kıyafetleri değiştirdiğinde şaşkın olan kıza bakarak yeniden bir kahkaha attı. Sihirbaz olduğu bilen bir kızın ne diye böylesine ürkek olduğuna bir anlam veremiyordu. Eğer kız böyle davranmaya devam ederse Chloe’nin yapacak çok işi vardı. Bu kadar kahkahanın ardından ciddi bir tavır takınarak şaşkın olan sihirbazına birkaç açıklama yapmanın en iyisi olacağına karar verdi.

“Şaşkın olmanı anlıyorum. Ben senin perin oluyorum. Adım Chloe. Bir su perisiyim. Seni korumakla görevliyim vs vs. Bu tarz şeylerin üstünden sonra da geçebiliriz. Şimdi sana gelelim. Senin adın ve gücün nedir? Ondan bahset bakalım.”

Stacy Demon
Sihirbaz
Sihirbaz
Stacy Demon

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimePaz Ekim 20 2013, 14:26

Başına gelenler den sonra kendini birinin kollarında bulmak onu korkutmaya yetmişti. Ormanda dolaşırken daha doğrusu bir çıkış yolu ararken hiç bir insana rastlamamıştı. Dahası duyduğu garip sesleri ayırt bile edemiyordu. Başına gelen o koca canavar ise kalbinin yerinden çıkmasına neden olacak kadar onu korkutmuştu. Kendinden geçerken ölümü hiç istemese de kabullenmişti. Gözlerini  açtığında hissettiği kişiden bir refleks icabı kurtulmaya çalıştı. Kim ve ne olduğunu bilmediği için bu oldukça doğaldı. Kendini kurtardığında gerçi daha çok eller onu bırakmıştı. Onu tutan kişiye bakmaya başladı. Bir kızdı, hem de oldukça güzel onu etkileyen farklı bir auraya sahipti. Kızın attığı kahkahalarla ondan bir adım uzaklaştı. O, oldukça tedirgin bir haldeyken kız neden kahkaha atıyordu.

"Daha dikkatli olmaya çalışırım da... Ben sadece biraz meraklı biriyim ve bu ormanı ilk kez görüyorum. Bir dakika kendini koruyamayan bir sihirbazla uğraşamam derken... Benimle neden uğraşmak zorundasın ki?"

Kafası gerçekten karışmıştı, durumu ise anlamıyordu. Zaten hayat ile ilgili kafasında bir dolu soru vardı. Bilmediği ise çok fazla şey... Belki de ona hemen buradan nasıl çıkacağını sormalı ve hemen buradan gitmeliydi. Dante, onu bekliyor olmalıydı. Gerçi ofisine gitmesi gerekmişti ama havanın kararması ile saatin geç olduğunu biliyordu. Eğer şu an sevdiği adam malikaneye gittiyse onu merak edecekti. Neden sanki merakına engel olamamıştı. Kızın kendini süzdükten sonra attığı yeni kahkaha ile bir adım daha geri çekildi. Bu kızın derdi neydi? Daha da önemlisi bu kadar kahkaha ile gülünecek ne vardı? Kızın konuşmaya başlaması ile onu dinledi. Başkalarının sözlerini kesmeyi sevmezdi ve lafının kesilmesinden de hoşlanmıyordu. Kızın ben senin perinim demesi ile şaşkınlığı büyüdü... Periler, bu konu ile ilgili derste büyük ihtimalle hayatta bile değildi. Bu yüzden de durumu bilmiyordu. Ama bunun yanında ikizinin perisi Phin'i ve Dante'nin perisi Fia'ı biliyordu.

"Demek sen benim perimsin, Chloe. Benim adım Stacy, gücüm ise yaşam enerjileri... Bir nevi iyileştirme gibi ama daha karmaşık..."

Chloe Madison Whittmore
Su Perisi
Su Perisi

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimeSalı Ekim 22 2013, 15:10

Sihirbazını aslında daha farklı hayal etmişti. Kendisi gibi güçlü, cesur, tehlikeli ve iyi silah kullanabilen biri. Ama ne yazık ki hayal kırıklığına uğramıştı. Karşısında hiç beklemediği özelliklerle bir genç kız duruyordu. Gözlerindeki umut, yaşam sevinci ve masumiyetle Chloe'ye bakıyordu genç kız. Bir zamanlar o da bu kız gibi bakıyordu, etrafa ışık saçıyordu hatta. Ama ailesinden ayrıldığından beri her şey değişmişti onun için. Sürekli bir kavganın içindeydi, köle perileri öldürüyor, en güçlü perilerden biri olmaya çabalıyordu. Hayatının ritmi buna bağlıydı. Kimseye bağlı olmadan, özgürlüğüne düşkün biri olarak hayatına devam ediyordu. Karşısında duran bir sihirbazla ise başı dertteydi. Ona kalsa ölüme terk edebilirdi genç kızı; fakat vicdan denen bir hastalık tam tersini söyleyerek sihirbazını kurtarması gerektiğini söylemişti. Onu kurtarmıştı kurtarmasına; ama şimdi ne yapmaları gerekiyordu? Daha doğrusu Chloe'nin ne yapması gerekiyordu? Hayatının büyük çoğunluğunda başına buyruk davranmıştı. O kimsenin sorumluluğunu üzerine almamış biriydi. Fakat şimdi işler değişmişti. Genç kıza küçümseyici bir bakış atarak seninle uğraşamam tarzında birkaç kelime sarf etmişti. Kızın konuşmasını dinlerken derin bir iç çekti.

"Fazla merak iyi değildir güzelim. Öncelikle bunu anla. Ben yokken başını derde sokmaya da çalışma anlaşıldı mı?"

Kızın ürkek davranışları onu eğlendirse de ciddi davranmanın vakti gelmişti artık. Her ne kadar uğraşmayacağını kendi kendine hatırlatsa da bir peri olarak asıl görevi olan sihirbazını koruma işine de kendini odaklandırmalıydı. Buna da sihirbazına birkaç açıklama yapmakla işe başlayabiilrdi. Kısa bir özetin ardından kızın gücünü öğrendiğinde gülümseyerek ona yaklaştı ve elini tuttu. Gücünün derinliğini ölçmek için yaptığı bir büyünün ardından gözleri kocaman olmuştu. Kendini oldukça geliştirmiş olan sihirbazının gücünün büyüklüğünden haberi yoktu anlaşılan. Kıza gücünü kontrollü olarak kullanmasında yardımcı olabilirdi. İyi bir eğitimin ardından sihirbazı bir kişiyi iyileştirmekle kalmayıp birçok kişiyi aynı anda iyileştirebilirdi bile. Çok çalışması sayesinde kendisi de bu seviyeye gelmemiş miydi zaten? Birkaç kişiyi aynı anda öldürebildiği gibi aynı anda iyileştirebilirdi de.

"Gücünü daha iyi kullanman için iyi bir eğitim alman senin yararına olur. Bu arada kısa sürede gerçekleştirilecek bir ritüelle birbirimize bağlanmamız gerek. Böylelikle sen ortadan kaybolduğunda sana daha rahat ulaşabilirim. Öyle bakma! Telefonları hiçbir zaman sevmemişimdir. Biraz eski kafalı olduğumu düşünebilirsin ama öyle. Sormak istediğin bir şey olursa şimdi sorabilirsin. Sonradan olan sorularını cevaplandırmam için öncelikle beni bulman gerekebilir."
Stacy Demon
Sihirbaz
Sihirbaz
Stacy Demon

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimePerş. Ekim 24 2013, 21:36

Bir perisi olacağını hiç düşünmemişti. Bunu içten içe istemişti. Phin ile Scarlett'ı yan yana gördüğünden beri içinden hiç sevmediği bir duygu oluşmuştu, kıskançlık... Asla sahip olamayacağı bir şey için duyulan istek... Sonuç olarak oda bir sihirbazdı ama nefes almadan geçen zamanlarını düşününce ya perisinin başına bir şey gelmiş olabilirdi ya da onu aramaktan vazgeçmiş biri de olabilirdi. Yani bir sürü ihtimal vardı.  Yine de hiç bir ihtimal kaçık olduğunu düşündüğü ve bir şekilde onunla ilgilenen bu kızın perisi olarak karşısına çıkacağını göstermiyordu. Yinede gerçek buydu, bu kız onun perisiydi. Bu da başından beri ona karışan tavrını açıklıyordu. Ama davranışları yine de fazlaca kabaydı. Yani narin fiziğe ve tatlı yüzüne yakışmayan türden bir davranış içindeydi. Kendini toplamaya çalışarak öncelikle hızlı atan kalbini yavaşlatmaya çalıştı. Derin bir nefesle bu işin üstesinden geldiğinde başını gök yüzüne çevirdi. Hava oldukça kararmıştı ve Dante büyük ihtimalle onu arıyordu. Ama lanet telefonu şu an işe yaramaktan çok uzaktı. Perisinin ona yaklaştığını fark ettiğinde sadece gülümsedi geri adım atmadı. Kız elini tuttuğunda içinde garip bir duygu oluştu. İkizi ile arasındaki bağa benziyordu ama elbette daha farklıydı. Bu belki de perisi olduğu içindi, çünkü daha önce hiç kimse de böyle hissetmemişti. Kızın yeni sözlerinin ardından kafasını toparladı. İletişim kısmı biraz kafasını karıştırsa da gülümsemeye devam etti.

"Tamam anladım ben... Sadece bu konularda yeniyim, hepsi bu. Başıma sıradan bir sihirbazın gelemeyeceği bir şey geldi de... Her neyse ritüeli istediğin bir zaman yapabiliriz. Sadece şu an beni eve götürürsen minnettar kalırım. Biraz daha geç kalırsam başıma gelecek olanlar beni korkutuyor..."

Chloe Madison Whittmore
Su Perisi
Su Perisi

Merakın Sonu Empty
MesajKonu: Geri: Merakın Sonu   Merakın Sonu Icon_minitimeSalı Kas. 12 2013, 14:05

Ritüel... Sihirbazıyla aralarındaki bağı daha da kuvvetlendirecek bir ritüel gerekliydi. Böylelikle her iki tarafın da güçleri ve bunu kullanma becerileri artmış olacaktı. Sihirbazı olabileceği düşüncesi ona çok yabancı ve uzaktan gelen bir şeydi. Özgürlüğüne düşkün, hiç kimsenin ne düşüneceğini umursamayan ve şimdiye kadar kendi sorumluluğu dışında kimsenin sorumluluğunu üstüme almamış biri olarak bu düşünceye alışması biraz uzun sürecekti. Belki zamanla iyi anlaşacaklardı ya da tam tersine birbirlerinden nefret edeceklerdi. Şu an buna fazla kafa yormayarak kızı biraz bilgilendirmişti. Sarf ettiği cümlelerde de dediği gibi telefon kullanmayı pek sevmeyen biriydi. Fazlalık gibi geliyordu Chloe'ye. Peri gücüyle istediği kişiye birkaç saniye içerisinde ulaşabiliyorken neden gereksiz bir araca ihtiyaç duysundu ki? Küçük sihirbazının eve gitmek istemesine başını sallayarak karşılık verdi ve ona sarılarak gözlerini kapadı ve bir malikanenin önünde açtı gözlerini. Sihirbazının eve gidişini bir süre izledikten sonra yorgun olan bedenini evine zorlukla atabilmişti.

Merakın Sonu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yaramazlığın Sonu
» Yolun Sonu
» Pişmanlığın Sonu
» Güzel bir hafta sonu
» Hafta sonu kabusu