Felsefe Ders 1 Mm-3_zps38d4803f
Felsefe Ders 1 Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Felsefe Ders 1

YazarMesaj
Panda Bey
Avcı | Felsefe Profesörü
Avcı | Felsefe Profesörü
Panda Bey

Felsefe Ders 1 Empty
MesajKonu: Felsefe Ders 1   Felsefe Ders 1 Icon_minitimePerş. Eyl. 01 2016, 12:40

Yeni işimde ilk günümdü, yeni öğrencilerimi görmek için sabırsızlanıyordum. Snıfa doğru yola koyuldum. Sınıfın kapısına geldim. Derin bir nefes alarak, sınıfın kapısından içeri girdim, Yavaş adımlarla tahtanın ortasına geldim. Gülümseyerek ''günaydın'' dedim. Herkes şaşkın şaşkın birbirine bakıyordu, ayağa kalkarak ''Günaydın professör'' dediler. Sırtıma tahtaya döndüm, adımı soy adımı yazdım. ' ''Adım panda Bey, yeni felsefe dersi öğretmeniniz benim.'' dedim. ''Hepiniznden bu derstte dört dörtlük bir başarı beklemiyorum. Bu derste gösterdiğiniz her ilgi sizin için ekstra bir puan getiricek. Bir çoğunuz bu dersi sıkıcı buluyor olabilirsiniz. Lakin bu dersi sıkıcı ya da eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.'' Yavaş adımlarla masama oturdum. Çantamdan bir kaç kağıt çıkardım. Tüm öğrenciler sessiz bir şekilde, tüm dikkatlerini bana vermişlerdi. Elimdeki kağıtları nedir diye merak ediyorsunuz ? hemen size onu açıklamama izin verin. ''Bu kağıtları sınıfın durumunu ölçmek için hazırladığım bir kaç yazılı test mevcut. Bu kağıtlar sınav notu olarak geçmicek fakat size not verirken bu kağıtta göstermiş olduğunuz başarı her zaman bir adım öne atılarak bakılacaktır.'' Ayağa kalktım, tek tek masaları dolaşarak kağıtları dağıttım. Tahtanın ortasına gelerek, açıklama yapmaya başladım. ''Gördüğünüz kağıtlarda dört tane soru mevcuttur, bu sorulara kopya çekmeyerek, kendi düşüncelerinizi aktarmanızı istiyorum'' Gülümseyerek sınav başlamıştır, hepinize bol şans diliyorum.

Rp Out:

Soru 1: Felsefe Nedir ?

Soru 2: Ne için bu derse katılmak istediniz ?

Soru 3 : Pencere açık olduğu için mi kapalı değildir. Yoksa kapalı olduğu için mi, açık değildir ?

Soru 4 :Filler neden büyük, gri ve kırışıktır ? Sorularınız bunlardır, şimdiden cevaplarınızı dört gözle bekliyorum Smile

Felsefe Ders 1
1 sayfadaki 1 sayfası