İşaret Mm-3_zps38d4803f
İşaret Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İşaret

4 posters
YazarMesaj
Tegan O'connor
Ateş Perisi
Ateş Perisi
Tegan O'connor

Lakap : Ukala

İşaret Empty
MesajKonu: İşaret   İşaret Icon_minitimeSalı Ocak 12 2016, 00:08

Sihirbazını bulacağını hiç düşünmemiş olsa da bulduğu anda peşinde bu kadar bela olacağını bilse herhalde bulmamayı tercih ederdi. Ama diğer yandan güçlenmesi gerekliydi. Bunun ise nedenleri ortadaydı. Anya'ı, bezelyeyi ve muhtemel bir şekilde olacak bezelyenin kardeşlerini korumak için güçlü olmalıydı. Thomas'ı sevdiği kadınla hastanede bıraktığında soluğu sevdiği kadının yanında almış ve ona olanları anlatmıştı. Kızın durumu ile ilgili bir kaç çözüm yolu bulsalar da konuşmanın sonu içindeki arzu ile Anya'ı altında inletmek olmuştu. Hem zaten bu sayede vakit geçmiş oluyordu. Sonuçta Thomas ve kızın konuşacakları bir ton şey olmalıydı. Hastaneye döndüğünde ise Katniss ile tanışmış ve vakit kaybetmeden malikaneye gelmelerini sağlamıştı. Tanıştırmayı düşündüğü sevgili eşini koltukta uyurken bulduğunda gülümseyerek sihirbazına ve kıza Anya'ı gösterdi ve bebeklerinin varlığını dile getirip odalarını gösterdi, aynı zamanda mutfağın yerini de söylediğinde istedikleri her şeyi bulabileceklerini bilerek kadının alarak yatak odalarına geçti. Uzun gece sonrasında sabah kollarında Anya ile uyanırken gülümsedi ve ona sabah öpücüğü verdikten sonra hazırlanmaya başladı. Evde tanışmaları gereken misafirler vardı. Kahvaltıyı Anya yerine hazırladığında Thomas'ı çağırdığında kısa sürede kahvaltı masalarında yerlerini almışlardı.

"Akşam konuşamamış olsanız da aslında tanışma faslını ben anlattığım için geçtik sayabiliriz. Ama yine de tekrar tanıştırabilirim. Sevgilim Anya yakında tatlı bir anne ve ondan da yakında benim eşim olacak. Thomas ise söylediğim gibi sihirbazım ve Katniss onun sevgilisi..."

Anya Showalter
Su Perisi
Su Perisi
Anya Showalter

İşaret Empty
MesajKonu: Geri: İşaret   İşaret Icon_minitimePtsi Ocak 18 2016, 21:27

Güzel bir gezinin ardından eve döndüklerinde her ne kadar sevdiği adamı da yanına alıp onunla birlikte uyumak istese de tegan yapması gereken işler olduğunu söyleyip gitmişti. Onsuz pekte huzurlu olmayan bir uykudan uyanıp bir şeyler atıştırmak için aşağı indiğinde sevgilisini görmek mutlu etmişti. Küçük sohbetleri sonucu öğrendikleri şaşırtmıştı. Tegan’ın gücünü arttırmasına baş belası bir sihirbazı olduğunu öğrenmesine rağmen sevinmişti. Gerçi çocuğu suçlamak pek de doğru bir şey değildi. Gücünü o seçmemişti ve başını bir periyle belaya sokması emindi ki kimse istemezdi. Üstelik uğrunda canını verebileceğin birinin hayatı ile tehdit edilerek birinin elinde kukla olmak şüphesiz  büyük şanssızlıktan başka bir şey değildi. Kızın durumu ile ilgili birkaç şey düşünüp en azından birkaç fikir yürüttükten sonra sevgilisi ile ilgilenmeye başlamıştı. Gösterdiği ilginin sonu yatakta zevkli saatler olmuştu. Bir süre müstakbel eşinin kollarında dinlendikten sonra tegan anlaştıkları üzere uzun süre onlarda kalacak olan iki sihirbazı almak için gittiğinde anya da onlar için bir şeyler hazırlamıştı fakat  beklerken istemeden yeniden uykuya dalmıştı. Sabah uyandığında yatağında olduğunu görerek gülümsedi. Bir büyüyle hazırlanıp aşık olduğu adamın aurasına yoğunlaşarak bir büyü mırıldandı. Mutfakta belirdiğinde gördüğü masa daha çok gülümsemesini sağlarken sevgilisine sarılıp dudaklarına ufak bir öpücük kondurdu.

Geri çekilip  ''Günaydın hayatım '' dedikten sonra misafirlere dönerek  ''Hoş geldiniz. '' Dedi. Kahvaltıya oturduklarında duydukları ile dikkatini iki sihirbaza vererek  ''Tanıştığımıza memnun oldum. Umarım dün akşam rahat etmişsinizdir. Burada kaldığınız süre boyunca kendinizi evinizdeymiş gibi hissedin lütfen. Bir ihtiyacınız olursa bana yada tegan’a söylerseniz size seve seve yardımcı oluruz. ''Dedikten sonra kıza gözü kaydı. Onun bedenindeki işaretten kurtulmaları şarttı. 
Katniss Alistar
Sihirbaz
Sihirbaz
Katniss Alistar

İşaret Empty
MesajKonu: Geri: İşaret   İşaret Icon_minitimeÇarş. Ocak 20 2016, 19:38

DReyes yüzünden yaşadıkları berbat zamanlardan sonra içinde ilk kez bir umut ışığı doğmuştu. Bunun sebebi ise sevdiği adamın perisiydi. Kendi perisine ise neler olduğunu bilmiyorum ama zaten şu an önemli olan psikopat periden olabildiğince uzak durmaktı. Adını Tegan olduğunu öğrendiği peri hastane de onları almaya geldiğinde kısa sürede onunla tanışmış ve ona güvenmişti. Çünkü Thomas ona güvenmişti. Eve geldiklerinde bahsettiği peri kızı yüzünde bir gülümsemeye neden olurken kendileri için ayarlanan odaya geçti. Bir duş almanın iyi fikir olacağını düşünerek banyo yaptıktan sonra odaya geçtiğinde çekmecelere göz attı. Kendi kıyafetlerinin olmasına şaşırması gerekse şaşırmadığı için gecelik giyerek yatağa geçti. Sevdiği adamda kısa sürede yanına geldiğinde ona sarıldı.

"Sanırım günler sonra ilk kez rahat bir uyku uyuyacağız, sevgilim. Umarım perin işaret içinde bir yol bulur..."

Thomas'ın dudaklarını öptükten sonra yorgun bedenini uykuya teslim etti. Sabah olduğunda sevdiği adamla kıyafetlerini giydiklerin de burnuna gelen kokular mutfağa gitmeleri için onları teşvik ederken kısa sürede kahvaltıya oturmuş ve yemeklerini yemeğe başlamışlardı. Anya'nın sevecen tavrı ve Tegan'ın konuşmaları hoşuna giderken gülümsedi.

"Merak etmeyin, oldukça rahat bir gece geçirdik. Üstelik kıyafetlerimi bile getirmişsiniz. Yardımınız için gerçekten teşekkürler. O periden kurtulduğumuza hala inanamıyorum."

Thomas Blake
Sihirbaz
Sihirbaz
Thomas Blake

Lakap : yok

İşaret Empty
MesajKonu: Geri: İşaret   İşaret Icon_minitimePerş. Ocak 21 2016, 01:09

Hastanede sevgilisiyle ateşli ve güzel zamanlar geçirdikten sonra toparlanmalarını önermişti. Bunu ne kadar zamanlı yaptığını sevgili perisi bir anda hastane odasının içinde belirdiğinde görmüşlerdi. Sessizce onların evine gittiklerinde beklediği soğuk otel odası kıvamında evin yerine bilindik sıcak bir aile eviyle karşılaşmak afallamasını sağlamıştı doğrusu duvarlarda mutlu resimler ya da evde onlardan objeler görmeyi beklemiyordu. Vıcık vıcık cici bir ev değildi aslında sadece güzel ve huzur dolu denilebilirdi. Koltukta uyuyakalmış güzel kızı gördüğünde perisinin vakit kaybetmeden onu tanıtmasına sadece gülümsedi. Anya adındaki kız bu adamı kesinlikle çok farklı etkiliyordu. İlk karşılaştığı gıcık perisi kıza bakarken fazlasıyla iyi gözükebiliyordu. Ey aşk nelere kadirsin lafı sanırım bu duruma cuk oturuyordu. Oysa karşılaştıklarında reyesten bir farkı yoktu. Odalarını ve evin belirli yerlerini öğrendikten sonra günün yorgunluğu ile uyumak için kendini yatağa attığında aşık olduğu kadının sözleriyle gülümsedi. Kollarını ona dolayıp derin bir nefesle kokusunu içine çekerken ''Umarım aşkım… Artık bu beladan kurtulduğumuza hala inanmakta zorlanıyorum ama ona güveniyorum’ ''   dedi. Dudaklarını örten dudaklara tutkuyla karşılık verse de günün yorgunluğu ile kısa sürede uykuya dalmıştı. Uyandığında sevdiği kadının huzurla uyuduğunu görüp gülümsedi. Günlerden sonra ilk kez onu bu kadar rahatlamış görüyordu ve bu Thomas için en önemli şeydi. Psikopat olduğundan şüphelendiği, gıcık kaptığı perisine kendisine bile itiraf edemese de minnet duyuyordu. Katniss de uyandığında hazırlanıp aşağı indiklerinde sessizce aşağı inmişlerdi. Kahvaltıya oturduktan sonra duydukları ile gözlerini perisine dikti.

Anya adındaki kıza ''Bizi bu kadar hoş karşıladığın için teşekkür ederiz anya. ‘dedi. Kendi perisine odaklanarak ''Perimin bu kadar normal bir hayatı olabilmesine şaşırsam da sevindim doğrusu… Şey peki bundan sonra ne olacak? Biliyorsun ikimizin de berbatta olsa bir hayatı vardı. Üstelik katniss’te hala o işaret var ''    diye sordu.
Tegan O'connor
Ateş Perisi
Ateş Perisi
Tegan O'connor

Lakap : Ukala

İşaret Empty
MesajKonu: Geri: İşaret   İşaret Icon_minitimePtsi Mart 28 2016, 22:16

Misafirleri ile ilgilenen kadına bakarken iç çekmeden edemedi. Anya, kesinlikle harika bir anne ve eş olacaktı. Bunu düşündükçe artık düğün işinin bir an önce olup bitmesini istediğine karar verdi. Bezelye büyümeden, Anya henüz istediği şekilde gelinlik giyebilecek durumdayken bu iş olmalıydı. Ama elbette şu anki konuları çok sevgili kadını değil, evlerine aldığı sihirbazlardı. Ortamdaki konuşmaları dinlerken gözü kendi sihirbazından çok kızın üzerindeydi. Kızın yaydığı aura korkusunu gözler önüne seriyordu. Reyes'ın neler yapabileceğini az çok bildiği içinde elbette kıza hak veriyordu. Thomas'ın işaret ile ilgili sözlerini duyduğunda derin bir nefes aldı. O işaret kendi planları içinde büyük bir engel teşkil ediyordu. Planında Katniss'in kadınına yardım etmesi vardı ki peşlerinde Reyes gibi bir bela varken onları kesinlikle dışarı tek bırakmazdı. Diğer yandan kızın kendi perisinin de ortaya çıkması gerekmez miydi? Kahvesinden bir yudum alarak başını bayan sihirbaza çevirdi.

"Öncelikle inanmaya başlayabilirsin, Katniss. Bu ev yeterince güvenli ve Reyes sizi bulamaz. Diğer yandan senin perin neden yardımınıza gelmedi? Üzerindeki büyü gücüne bakılırsa sen ritüelini gerçekleştirmiş bir sihirbazsın."

Kahvesinden bir yudum daha alarak konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

"Gerçi artık bir önemi yok. İşarete gelirsek aslında gece işaret için büyü denedim ama anladığım kadarıyla büyü bir peri için fazlasıyla karmaşık ve güçlü. Muhtemelen bir cadının elini değmiş ama yine de bu sizi korkutmasın. Çünkü bugün zaten güçlü bir cadı ile toplantım vardı senin içinde küçük bir istekte bulunabilirim Katniss ve beni kırmayacağı konusunda eminim."
Anya Showalter
Su Perisi
Su Perisi
Anya Showalter

İşaret Empty
MesajKonu: Geri: İşaret   İşaret Icon_minitimePtsi Tem. 18 2016, 23:22

Evlerindeki misafirlerden ilgisini şuan en çok çeken kız olsa da aşık olduğu adamın sihirbazını da fazlasıyla merak ediyordu. Sessizce onları dinlerken kızın ne kadar korkmuş olduğuna tanık oldu. Yaşadıkları yüzünden ona acıyor olsa da bunu belli etmek yerine tatlılıkla her şey geçti dercesine gülümsedi. Sevgilisinin sözleri onu daha fazla düşünmeye sevk etti. Bir sihirbazı olmadığından gerçek bir bağın nasıl olduğunu söyleyemezdi ancak herkesin bildiği bilgilere değinmek gerekirse perisinin gelmemesini iki şeye bağlayabilirdi. Ya ölmüştü ya da birinin tutsağıydı. Çünkü periler sihirbazlara gardiyanlık yapmak dışında onları yani cadıların güçlerini korumak için yaratılmış sihirli varlıklardı böyle bir duruma karşı ortaya çıkmaması imkansızdı.  ''Belki de perisinin de yardıma ihtiyacı vardır ''diye mırıldandı.  Gözlerini kıza dikerek  ''Perine ulaşman konusunda yardımcı olabilirim. Ufak bir araştırma yapabiliriz belki  '' dedi.

Önündeki kahvesini yudumlarken duydukları ufak çaplı bir boğulma tehlikesi yaşattı. Öksürük nöbeti yavaşladığında endişeli gözlerini sevdiği adamın gözlerine dikti. Cadıyla toplantımı demişti o? Sesini ayarlama zahmetine girmeden  ''Cadı mı? Bu konudaki düşüncemi biliyorsun… Tam olarak adı ne bu cadının? Neden senle toplantı yapmak istiyor, amacı ne? ''diye tek seferde bütün endişesini ve tegan için korkusunu bununla birlikte kıskançlığını da  dile getirmişti.  

İşaret
1 sayfadaki 1 sayfası