I.Psikoloji Dersi Mm-3_zps38d4803f
I.Psikoloji Dersi Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

I.Psikoloji Dersi

3 posters
YazarMesaj
Serenity Lea Flair
Cadı
Cadı
Serenity Lea Flair

I.Psikoloji Dersi Empty
MesajKonu: I.Psikoloji Dersi   I.Psikoloji Dersi Icon_minitimeSalı Ara. 25 2012, 20:17

Görevi yeni bitmiş bir cadıydı aslında, Lea. Tamamladığı görevi ise cadılardan korunması gereken peri ve sihirbazları Caitlyn’in oluşturduğu güvenli bölgeye yerleştirmekti. Caitlyn ile tanıştıktan uzun bir süre sonra bu göreve başlamıştı. Onunla ilk karşılaştığında geçmişi olmayan bir cadıydı. Bu yüzden hayatı Caitlyn ile tanıştıktan sonrası ve öncesi diye ayrılıyordu. Tabi aslında öncesi diye de bir şey yoktu, en azından o hiç bir şey hatırlamıyordu. Ailesini, nasıl biri olduğunu hatta bir cadı olarak büyü onusunda bile bildiği hiç bir şey yoktu. Ama çoğu şeyi kısa sürede kavradı Lea ve işin sonunda bu önemli görevi almıştı. Şimdi ise ona verilen başka bir iş vardı. Aslında bunu yapma zorunluluğu bile yoktu. Sadece bir öneriydi bu. Peri ve sihirbazlara yardım edebileceği alternatif bir yöntemdi sadece akademide profesör olmak. Caitlyn bu iş için başka hiç kimseyi düşünemiyorum demişti. Bunun tek nedeni büyük ihtimalle peri ve sihirbazlarla olan ilişkileri olmalıydı. İnsanlar ona çok çabuk güvenirlerdi, belki de hiç büyümeyen çocuk ruhu yüzünden. Yaşı kaç olursa olsun doğduğu günden fazla uzakta değildi yani Caitlyn ile tanıştığı günden. Yani en fazla yirmi yıl geçmiş olmalıydı o günden. Bu yüzden yirmi yaşında genç bir cadı gibiydi, neşeli ve yaramaz. Tüm bunların yanında sorumluluk sahibiydi, en azından Caitlyn’e karşı. Bu nedenle Profesör olmaya sıcak bakmıştı ve çok geçmeden de bu görevi kabul etti Lea.

Garip bir rüyadan uyandığında henüz güneş yeni doğuyordu. Genelde bu saatlerde uyanmak gibi bir alışkanlığı yoktu. Belki de bugün gireceği ilk ders için fazla heyecan yapmıştı. Bu olduğu içinde gördüğü garip rüya onu bu saatte ayağa dikmişti. Gözlerini bir anlığına tekrar kapatsa da uyumak istemediğine karar verdi. Saatin erken olması iyiydi bu sayede yapacaklarına karar verir ve hazırlanabilirdi. Yataktan kalktığında önceliğini ılık bir banyodan yana kullandı. Küvete doldurduğu suyu çiçek esansları ile güzelce köpürterek içine yerleşti. Tüm bedenini saran rahatlık onu biraz mayıştırsa da bir kaç saniye sonra etrafını saran köpüklerle oynamaya başladı, uzun bir süre. Sonunda durulanmanın ardından oldukça mini olan elbisesi ile kendine harika bir kahvaltı hazırladı. Kahvaltı önemli diye düşündü ve tabi kahveler. Şimdilik zinde olsa da ilk dersten uyuklayan bir profesör gibi görünmek istemiyordu. Mutfakta ki işi tamamlandığında geni dolabının önüne geçti. Ne giyeceğini bilmiyordu, resmi mi yoksa sıradan mı? İnsanlara kuş bakışı bakmayı sevmezdi bu yüzden kendi olmaya karar verdi. Siyah bir elbise seçti kendine bedenini tamamen saran böylece hem resmi hemde kendi gibi olabilirim diye düşündü. Enden ayrıldıktan sonra akademiye varması fazla zamanını almadı. Bunun için bir büyü yapmamıştı elbette. İnsanlar arasında onlar gibi davranmak bir alışkanlık haline gelmişti. Bu yüzden tıpkı diğer Profesörler gibi kendi park yerine kırmızı spor arabasını park etti. Sınıfa ilerlerken aslında plan yapmadığının yeni yeni farkına vardı, Lea. Bir profesör olarak fazla başarısız bir durum olmalıydı bu. Bu yüzden yüzünden sıkkın bir ifade oluştu önce boş sınıftan içeri girdiğinde sıkıntısı daha da büyüdü. Henüz hiç kimse gelmemişti dersine. Birbirine bağlı olan peri ve sihirbazların az olduğunu biliyordu ama koca sınıfta yanız olmak yinede ona dokunmuştu işte. Peri ve sihirbazları beklerken çantasından kendine kalem ve kağıt çıkardı. Bugün ile ilgili yapabileceği bir şey düşünüyordu. Sınıf dolmaya başladığında bile önünde kaıda bir şeyler karalamaktan vazgeçti ta ki son gelen kişi kapıyı kapatana kadar. Kapı sesi ile başını kaldırdı ve önünde ki sıralara yerleşmiş kişilere gülümsemeye başladı.

“Öncelikle sınıfa hoş geldiniz. Adım Serenity Lea hangisinin isterseniz benimle konuşmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Şimdilik bu ilk ders ama ben sizleri henüz tanımıyorum bile sadece güçlerinizi ve bağlılık derecesini hissedebiliyorum. O yüzden kendinizi bana ilk önce tanıtarak bir başlangıç yapabiliriz”.

Rp out:Bu ders sadece bağlanma ritüelini gerçekleştirmiş peri ve sihirbazlar içindir. Dersin puanı savunma puanınıza eklenecektir.
Scarlett Demon
Sihirbaz
Sihirbaz
Scarlett Demon

Lakap : Katil, kan emici, dengesiz, psikopat

I.Psikoloji Dersi Empty
MesajKonu: Geri: I.Psikoloji Dersi   I.Psikoloji Dersi Icon_minitimeÇarş. Ocak 16 2013, 14:13

Akademide perisi Phin ile birlikte bir dersinin olacağını hiç düşünmemişti, üstelik belki de en nefret ettiği kelimenin içinde bulunduğu bir ders, psikoloji. Psikiyatristler hayatı boyunca kaç tanesi ile muhatap olmak sorunda kalmıştı. beşten sonra sayma gereği bile duymamıştı ki bu sayıya ulaştığında henüz Stacy öleli bir sene bile olmamıştı. Şimdi ise ister istemez bir tedirginlik sarmıştı tüm bedenini. Korkuyordu aslında gerçi bu bir dersti. Bir sınıfta gerçekleşecekti, bir klinikte değil. Derin bir nefes alarak sınıftan içeri girdiğinde Phin'in elini sımsıkı tutuyordu. birlikte bir sıraya yerleştikten sonra Profesör sınıfa girdi. Konuşması ve duruşu daha önce karşısına çıkan hiç bir psikiyatrist e benzemiyordu. Bu durum onu biraz da olsun rahatlattığı zaman konuşmaya söz isteyerek ayağa kalktı, eli hala perisinin elindeydi.

"Ben Scarlett Demon hakkımda ne diyebilirim ki yeteneğim yaşam ile ölümü ayıran bir çizgiden ibaret. Bir adım ileride yaşam varken bir adım gerim de ölüler var".
Misafir
Misafir

I.Psikoloji Dersi Empty
MesajKonu: Geri: I.Psikoloji Dersi   I.Psikoloji Dersi Icon_minitimeÇarş. Ocak 16 2013, 14:43

Girecekleri derslerden biri de psikolojiydi. Kendisinin bu tür bir derse ihtiyacı yoktu. Onun hiçbir sorunu yoktu; ama Nathan ile tanıştıklarından beri hep stres altındaydı. Sürekli olarak Nathan Daphne’yi azarlıyordu küçük bir çocukmuş gibi. Bu yüzden Daphne de artık aralarında bir mesafenin olmasının en iyisi olacağını düşünüyordu. Nathan’ın davranışlarına karşılık Daphne de ona soğuk davranmaya başlamıştı. Ne zamana kadar böyle davranacağını da bilemiyordu gerçi. Kendi tabiatına uygun değildi bu tür davranışlar ve çok uzun bir zaman boyunca da böyle davranamayacağını biliyordu Nathan’a karşı. Nathan’ı daha yakından tanımak ve onunla iyi bir ekip olmak istiyordu; ama Nathan buna bir türlü izin vermiyordu. Onun bu davranışlarına çok üzülüyordu Daphne ve bu inadını kırmak istiyordu. Onun sorunlarını dinlemek ve sorunlarına karşılık çözümler üretmek istiyordu. O her ne kadar böyle istese de Nathan istemedikçe böyle bir şeyin olmayacağını biliyordu. Nathan ile okulda buluşmuşlardı ve her ikisinin de gireceği ders olan psikoloji dersinin sınıfına doğru yürüyorlardı. Sınıfa vardıklarında boş bir sıraya geçerek yan yana oturmuşlardı. Konuşma sırası Daphne’ye geldiğinde: “Benim adım Daphne Warner. Özel gücüm şekil değiştirebilme. Birisinin şekline girdiğim zaman bedenim yoruluyor. Ama alıştım artık buna.”

En son Daphne Warner tarafından C.tesi Şub. 09 2013, 22:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Nathan Dwight
Ateş Perisi l Pastane sahibi
Ateş Perisi l Pastane sahibi
Nathan Dwight

Lakap : The Rock

I.Psikoloji Dersi Empty
MesajKonu: Geri: I.Psikoloji Dersi   I.Psikoloji Dersi Icon_minitimeÇarş. Ocak 16 2013, 16:03

İlk defa akademiye gidiyordu şehre taşındığından beri. Bu kısacık bir zamanda ne kadar çok olay yaşamıştı ve de şok geçirmişti. Sayısını hatırlamıyordu. Hep de kızlarla karşılaşıyordu ve onlarla garip bir şekilde tanışıyordu. Hiçbir erkekle ayak üstü de olsa konuşmamıştı. Erkek erkeğe takılmak kavramını neredeyse unutacaktı. Kızlara karşı soğuk olmasına karşılık hep kızlarla karşılaşıyordu işte. Şimdi de kendi sihirbazıyla psikoloji denen bir derse girecekti. Kendisinin hiçbir akıl sorunu yoktu ki! Ne diye böyle bir derse gerek kalıyordu? Nathan’a dokunmadıkları sürece hiç kimseye bir zararı olmazdı. Ama insanlar bunu bir türlü anlayamıyorlardı işte. Hep inatçı davranarak Nathan’a daha da yaklaşıyorlardı. Oysaki Nathan bunların hiçbirini istemiyordu. O, sadece huzur hissediyordu ve de rahatlık. Ama peri olduğu için ve Daphne gibi bir sihirbazı olduğu için bu iki kavrama maalesef çok uzak kalıyordu Nathan. Bunları düşündükçe sinirleri geriliyordu hep. Bu yüzden de kafasını olabildiğince ailesine odaklanmaya vermeye çalışıyordu. Artık ne kadar başarılı olabiliyorsa… Daphne ile okulda buluşup psikoloji sınıfına doğru yürüdükleri zaman boyunca hiç konuşmadılar. Nathan, Daphne’nin içinde bir ikilemin olduğunu hissediyordu; ama bunun ne olduğunu bir türlü çözememişti Daha fazla buna kafa yoramadan kendilerini psikoloji sınıfının kapısında buldular. İçeri geçip bir sıraya yerleşerek yan yana oturdular. Nathan biraz bu duruma karşı gerilse de elinden bir şey gelemezdi. Bütün sihirbaz ve periler olabildiğince birbirlerine yakın duruyorlardı. Daphne’yi dinledikten sonra sıra Nathan’a geldiğinde: “Adım Nathan. Soyadımı bilmenize gerek yok. Ben bir ateş perisiyim ve görevim de baş belası sihirbazımı belalardan uzak tutmak; ama maalesef o hiçbir şekilde beni dinlemiyor.” Bunu söylediğine memnundu, hatta gözlerinin içi gülüyordu. İçinden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyordu. Daphne’ye göz ucuyla baktığında gülümsemesi daha da büyüdü.

I.Psikoloji Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Simya Dersi
» I.İmitasyon Dersi
» III.İmitasyon Dersi
» III.Simya Dersi
» I. İmitasyon Dersi