Eski Dostlar... Mm-3_zps38d4803f
Eski Dostlar... Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eski Dostlar...

2 posters
YazarMesaj
Koen Farmiah
Cadı
Cadı
Koen Farmiah

Lakap : Koen

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeÇarş. Şub. 19 2014, 12:42

Derin uykusundan uyandığında henüz sabahın erken saatleriydi. Normalde geç kalkan biriydi; fakat bugünün heyecanıyla pek bir uyku çekememiş ve erken saatlerde uyanmıştı. Kolay kolay uykusunun bölünmesine izin vermezdi, önemli bir olay olmadığı sürece... Heyecanının sebebi ise eski dostu Morgana idi. Elinde tek mirai taşını barındıran oydu. Bu nedenle ondaki gücü az çok tahmin edebiliyordu. Kendi mirai taşı ise kayıptı. Daha doğrusu Morgana''nın ikiz kardeşi Caitlyn'in elindeydi. Koen mirai taşını nasıl geri alacağını bilmiyordu. Bu nedenle en mantıklı çözüm olan Morgana'dan yardım istemekten başka bir çıkar yolu düşünemiyordu. Gerçi karşılığında Morgana'nın da kendisinden bir şeyler isteyeceğinden adım gibi emindi. Fakat şu an o isteği önemsemeyecek kadar mirai taşına odaklanmıştı. Ona sahip olunca yapabileceği işeyleri düşündüğünde yüzünde sinsi bir gülümseme oluştu.

Yataktan kalkıp vücudunu duşa attığında soğuk suyu sonuna kadar açmıştı. Kendine gelerek musluğu kapattığında beline havluyu bağlayarak duştan çıktı. Bir büyüyle kıyafetlerinği giyinerek saçlarını kurutmakla ilgilendi. Evden çıkıp spor arabasına atladığında daha yeni öğle saatlerine geliyordu. Hızla sürdüğü araba Morgana'nın evine vardığında arabadan atladı ve etrafa göz ucuyla baktı. Herhangi bir tehlikenin olmadığından emin olunca hızlı adımalrla büyük ve ürkütücü eve doğru ilerledi. Morgana'nın zevklerini her zaman takdir etmişti. O da Koen gibiydi. Birbirlerine çok benzedikleri bile söylenebilirdi. Tek fark Morgana'nın mirai taşına sahip olmasıydı. Ama şimdi Morgana'nın yardımıyla Koen de kendi taşına sahip olacaktı. Karanlık dolu gözleri daha da kararırken ona seslenen tanıdık sesle ukalaca gülümseyerek sesin geldiği yöne döndü.
Morgana
Cadı l Admin
Cadı l Admin
Morgana

Lakap : Kara büyücü

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Geri: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeÇarş. Şub. 26 2014, 16:30

Sabahını kafelerden birinde geçirmeye karar vermişti. Son zamanlarda büyü dünyasında yaşanan olaylardan sonra bugün doğan güneşe normal biri gibi bakmak fena olmamıştı. İnsan yapımı kahvesinden içerken günlük gazetelerden birini okuyordu. Her ne kadar kendisini ilgilendirmiyor gibi görünse de büyü dünyası ile çakışan insan dünyasını her zaman kontrol etmesi gerekiyordu. Yaptığı hareketlerin ve planlarının dışarıya yansımadığından emin olması gerekiyordu. En son "Cadılar gerçekten var mı?" başlığı ile bir yazı yazan köşe yazarı garip bir şekilde hafızasını kaybetmişti ve planını açık eden beceriksiz bir piyon da aynı gariplikle yok olmuştu. Gizlilik her zaman onun için çok önemliydi. Şu an ki gücünde de gizliliğin büyük rolü vardı. Bu yüzden kişisel alanlarını özel bir büyü ile izliyordu.

Bu nedenle evine yaklaşan aracı da kolaylıkla hissetmişti. Hiç acele etmeden kahvesinden son bir yudum aldı ve gazeteyi katlayıp masaya koydu. Garsonla göz teması kurduktan sonra hesabı istedi. Parayı makul bir bahşişle hesap defterinin arasında koydu ve kafeden ayrıldı. Bulduğu ilk uygun ara sokakta evine ışınlandı ve evine giren kişinin önünde belirdi.  Uzun boylu adamın tanıdık aurasını hissetmesi ile yüzüne baktı. Şaşkınlık ve alay karışımı bir ifade ile kısa bir süre karşısındaki cadıyı süzdü.

"Burada ne işin var Koen?" dedi. Bakışlarındaki şaşkınlık ve alay sesine de yansımıştı.
Koen Farmiah
Cadı
Cadı
Koen Farmiah

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Geri: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeCuma Şub. 28 2014, 21:37

Acı dolu çığlıklar, bunları duyarken hissettiği yoğun duygular... En hakim olanı ise haz almak... Sadist bir kişiliğe sahipti. Bunun için kim onu suçlayabilirdi ki? Hiç kimse! Namı dünyanın her yerine yayılmıştı. Acımasız ve psikopat cadı Koen. Karanlıkların efendisi! Evet, evet! Herkes onu böyle çağırır olmuştu. Asla bir ortakla çalışmazdı. Ortak olduklarını sanan kişiler ise ölümle buluşarak hayatlarının en büyük hatasını yapıyorlardı. İnsanların bu kadar aptal olması Koen'in suçu değildi. İşine yarayacak adamları toplayıp köle niyetine kullanmak yapması gereken basit işleri kolaylaştırıyordu. O, daha çok büyük ve önemli işleriyle uğraşmayı tercih ediyordu. Zaten bunun için asla ayak takımını kullanmazdı. Başarısız köleler en son isteyeceği şeydi.

Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra evden çıkıp arabasına atladı ve Morgana'nın evine doğru ilerledi. Morgana ile eski dosttu, onun evini başıboş bırakmayacağını da bilirdi. Bahçe kapısına adım atmadan önce bulabileceği bütün tuzaklar için birkaç büyü kullanarak temkinli davranmıştı. Herhangi bir tehlikenin olmadığına kanaat getirdiğinde ise bahçe kapısından ilerleyerek görkemli evin kapısına vardı. İstese eve büyüyle de giriş yapabilirdi. Ancak Morgana'nın bundan hoşlanmayacağını bildiğinden ve yardımını isteyeceği insanı başta sinirlendirmek istemediğinden temkinli davranarak kapıyı çalacaktı. Ta ki arkasından gelen o tanıdık sesi duyana kadar... Eski dostunun sorusu karşısında ukalaca sırıtarak bir bakış attı.

"Görmeyeli misafirperverliğini yitirmişsin eski dostum. Önemli bir konu hakkında yardımını istiyorum. Önemli olduğu kadar da gizli bir konu. İçeri girip konuşsak daha iyi olur."
Morgana
Cadı l Admin
Cadı l Admin
Morgana

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Geri: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeC.tesi Mart 01 2014, 10:14

Korkular insanları yönetmenin en iyi yollarından sadece biriydi. Morgana'nın bu konu ile ilgili bir çok yöntemi vardı. Ama koruduğu gizliliği onu hiç bir zaman ele vermedi. Çoğu zaman insanlar kimden korktuklarını bile bilmiyorlardı. Ya da kime hizmet etmeye karar verdiklerini... Herkes onun evini bilemezdi. Hatta adını bile bilmeyenler vardı. Ama bu onun gücüne engel değildi. Şimdi ise biri evine giriş yapmıştı. Bu, o kişinin Morgana'yı tanıdığını gösteriyordu.

Karşısında Koen'i görünce biraz şaşırmıştı doğrusu. Onun buraya geleceğini hiç düşünmemişti. Burası onun için sağlıklı bir yer değildi. Ya Koen onun hakkındakileri öğrendiğini bilmiyordu ya da tüm bunlara rağmen buraya gelecek kadar aptaldı.

"Herkese misafirperver davranmam Koen. Özellikle 'eski' dostlara. Adı üstünde. Eskide kalmış bir dostluk... Bir şey söyleyeceksen burada söyleyebilirsin. Evim oldukça güvenlidir." dedi. Az ilerideki ağaçların gölgeliği altındaki tekli koltuklardan birine oturdu ve Koen'in de oturması için işaret etti. En azından onu ayakta tutacak kadar kaba değildi.
Koen Farmiah
Cadı
Cadı
Koen Farmiah

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Geri: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeC.tesi Mart 01 2014, 13:43

Morgana ile karşılaştığında onun geçen seneler boyunca hiç değişmediğine kanaat getirmişti. Eski dostu hala aynıydı. Aynı tavırlar, aynı zevkiyle karşısında duruyordu. Ona karşı ukalaca gülümseyerek sorusunun cevabını verdi. Evet, yardım istiyordu. Nadir olarak yaptığı bir şeyi yapmaya mecbur bırakılmıştı. İstediğini aldığında ise onu artık kimse tutamazdı. Bunları düşündükçe yüzündeki gülümseme daha da yayılarak yarım ay şeklini almıştı.

"Eskiden daha çok canayakındın, Morgana... Görmeyeli bayağı bir şey değişmiş sende. Tamam, işimizi burada da halledebiliriz, kimse bizi dinlemediği sürece..."

Etrafına yine göz atarak temkinli davrandı. Gözleri yeniden Morgana'ya kaydığında onun bir koltuğa doğru ilerlediğini görünce peşinden giderek gösterdiği koltuğa yerleşti. Koltuk biraz rahatsız edici olsa da önemli değildi. Bunlar sadece bir aracıydı. Morgana'nın nasıl davrandığına kafa yoracak boş zamanı yoktu. Bir an önce sorunun çözüme kavuşturulması gerekiyordu. Ve umuyordu ki Morgana ona yardım edecekti.

"Gelme nedenim mirai taşı... Bildiğin gibi sadece sen kendi mirai taşına sahipsin. Ve artık bende benimkini istiyorum. Nasıl olduğu önemli değil! Mirai taşımı almamda bana yardım etmeni istiyorum."
Morgana
Cadı l Admin
Cadı l Admin
Morgana

Eski Dostlar... Empty
MesajKonu: Geri: Eski Dostlar...   Eski Dostlar... Icon_minitimeSalı Mart 11 2014, 15:51

Koen peşinden gelip yanındaki koltuğa oturdu. Ona karşı eskisinden daha da sert davranmayı düşünüyordu. Çünkü bu cadıya karşı güveni kalmamıştı. Çoktan onu lanetleyebilir ya da ortadan kaldırabilirdi. Hala bunu yapmamasının bir nedeni vardı tabi. Buraya gelecek kadar aptalca bir şey yapmasının nedenini merak ediyordu. Önemli bir şey olmalıydı ki bunca zamandan sonra yüz yüze görüşmeye gelmişti.

Cadının konuşmasını beklerken ortama sessizlik hakim oldu. Koen'in konuşması ile bu hakimiyet kısa sürdü. Demek mirai taşını istiyordu. Bunun anlamı Koen sihirbazlarının peşindeydi ve eski gücüne kısa yoldan kavuşmak istiyordu. Bu da Morgana'ya şüpheli gelmişti. Gözlerinin önünde bir anlığına Daphne adındaki küçük sihirbaz belirmişti. Koen'e hala güvenmiyordu.

"Benden istediğin şey kolay bir şey değil Koen. Mirai taşımın hala bende olmasının nedeni onu koruyabilmemdi. Ama sen bunu başaramadın ve bu başarısızlığını telefi etmek için benden yardım istiyorsun. Açıkçası sana güvenmiyorum. O yüzden sana yardım etmem için yeterince büyük bir neden sunmam gerekiyor bana." dedi ciddiyetini bozmadan.

Eski Dostlar...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eski Bir Bela
» Eski Bir Dost
» Eski bir dostu ziyaret
» Eski Dost, Seksi Öğrenci