I. TILSIM DERSİ Mm-3_zps38d4803f
I. TILSIM DERSİ Mm-3_zps38d4803f
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

I. TILSIM DERSİ

5 posters
YazarMesaj
Lisbeth Lichee
Cadı l Tılsım Profesörü
Cadı l Tılsım Profesörü
Lisbeth Lichee

Lakap : Lili

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeSalı Şub. 18 2014, 21:38

Ders vakti gelmişti. Koltuğundan kalkmadan önce kedi gibi gerindi. Bu lanet gün geçtikçe kanına işliyordu. Ne yazık ki bu laneti en azından bir süre engelleyecek bir tılsım yoktu. Ama böyle bir tılsım için çalışıyordu. Çalışmasındaki bir sonraki adımı düşünürken sınıfa girdi. Düşüncelerinden ayrılıp örencilerin gözlerine baktı. İlk kez ders vermiyordu, ama bu okulada ilk dersiydi ve bir çok yeni yüz görmek onu sevindirdi.

"Merhaba, ben Lisbeth Lichee. Bana kısaca Lili diyebilirsiniz. Bunun aramızdaki mesafeleri daha da azaltacağını düşünüyorum." dedi yüzündeki gülümsemeyle sıraların arasında dolanırken. Yeniden kürsüsüne geçerken kısa bir sessizlik oldu. Sesi yeniden sınıfı doldurduğunda dersi anlatmaya başlamıştı.

"Bugün yapacağımız tılsım da aramızdaki mesafeleri kapatmaya sağlayacak. Tılsımımız iz sürmeyi sağlıyor. Günümüzde en çok kullanılan tılsım türü. Bu tılsımlar ikiye ayrılıyor. Birincisi 'Genel İz Sürme Tılsımları'. Avcıların en çok kullandığı tılsım türü. Ancak bazen karışıklığa neden oluyor. İkinci tür ise 'Kişisel İz Sürme Tılsımları'. Bunlar daha etkili tılsımlardır. Sadece bir cadıyı bulmaya yönelik. Böylece karmaşada ortadan kalkmış oluyor. Ancak bu tılsımı yapmak için izini sürdüğünüz cadının DNA'sına sahip olmalısınız. Bu nedenle zor bir tılsımdır. Eğer tılsımı yapmayı başaramazsanız. DNA olarak kullandığınız malzemeyi de kaybedersiniz." dedi ve saç tellerini koyduğu küçük yapışkan paketlere baktı. Kel kalmadığına şükür etti ve iç çekerek konuşmasını sürdürdü.

"Neyse ki bugün öyle bir sıkıntımız yok. Önünüzdeki iki pakette de benim saç tellerim var. Bu tellerden birini masamın üzerindeki ejder kanı ağacının kabuklarına saracaksınız ve üzerine şu mavi izleme iksirinden bir damla damlatacaksınız. Böylece tılsım havalanıp izin peşine düşecek ve okulun herhangi bir yerine saklanmış beni bulabileceksiniz. İkinci saç teli ise başaramama ihtimalinize karşılık. Eğer iksirin yaydığı mavi ışık, ejder kanının kırmızısına dönerse tılsım elinizde patlayacak demektir.  Bunun olmaması için de ciddi anlamda konsantre olmanız gerekir." diyerek sınıfın ortasına geldi. Her zamanki gibi ders heyecanıyla çok konuşmuştu. Ama anlattığı dersin açıklayıcı olduğunu düşünerek gülümsedi yeniden.

"O zaman saklambaç oyunumuz başlasın! Herkese iyi şanslar!" diyerek sınıftan ışınlandı ve sinema salonunda öğrencilerini beklemeye başladı.

Not: Bu ders ruh gücüne eklenecektir.
Ofelya Forfeit
Sihirbaz | Akademi Öğrencisi
Ofelya Forfeit

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeSalı Şub. 18 2014, 21:47

Yeni bir ders daha programlarına eklenmişti. Daha önceden de tılsımlar hakkında bir şeyler okumuştu. Ancak okuduklarını çoğu insanların yazdığı kaynaklardı ve o zamanlar sihirbaz olduğunu bilmiyordu. Şimdi ise bu dersin okudukları ile alakası olup olmadığını merak ediyordu.

Profesörün dersin anlattıktan sonra ortadan kayboldu. Sırasındaki saç telini aldı ve ayağa kalkıp profesörün masasındaki küçük ağaç kabuklarından birini aldı. Saç telini iyice sardığından emin olduktan sonra üzerine iksirden damlattı. Elindeki ağaç kabuğu mavi ışık yaymaya başladı. Bu sırada konsantre olmaya çalıştı ve izin peşine düşmek için tılsımının havalanmasını bekledi.
Lydia Collins

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeÇarş. Şub. 19 2014, 12:46

Yeni bir ders daha eklenmişti omzundaki yüklere. Zaten sihirbazlık derslerinde tam bir faciaydı, bir de bu yeni dersle beraber sıkıntısı daha da çok artmıştı. Oflaya puflaya girdiği tılsım dersinde profesörü dinledikten sonra yapması gereken talimatları düzgün sırayla uyguladı. Elindeki ejder kanı ağaç kabuğu mavi ışık yaymaya başladığında sevinçle konsantre olmaya devam etti. Bir yandan da bunu başarabileceğini sürekli olarak kendine hatırlatıp duruyordu.
Misafir
Misafir

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeÇarş. Şub. 19 2014, 12:51

Uzun süredir girmediği derslerin sıkıntısını kat be kat ödüyordu şu an. Hatta akademide birkaç değişiklik bile yapılmıştı. Ama bunları kim umursardı ki? Kendi kendine yaptığı çalışmalar ona fazlasıyla yetiyordu. Yine de okul derslerinin de bir faydası olabilirdi, öyle değil mi? Yeni bir derse girmenin merakıyla ders profesörünü dikkatle dinledi. Arada da not almaktan kaçınmadı tabi. Önündeki saç tellerinden tekini alarak profesörün masasındaki ağaç kabuğuna sıkıca sardı. Mavi iksiri ağaç kabuğuna damlatınca kabuk ışık yaymaya başladı. Konsantre olarak ağaç kabuğunun havalanmasını bekledi.
Lisbeth Lichee
Cadı l Tılsım Profesörü
Cadı l Tılsım Profesörü
Lisbeth Lichee

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeÇarş. Şub. 19 2014, 19:51

Ofelya Forfeit-16
Tılsımın havalanıyor, mavi rengi bir an için turuncuya kayarken kendini yeniden toparlıyorsun ve sinema salonuna giriyorsun.

Lydia Collins-20
Harika! Hiç sorunsuz okul kolidorunda ilerliyorsun ve sinema salonuna ilk giren sen oluyorsun.

Daphne Warner-5
Malesef tılsımının rengi kırmızıya dönüyor ve patlıyor.
Ofelya Forfeit
Ofelya Forfeit

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeÇarş. Şub. 19 2014, 20:01

Tılsımı havalandığında sevinmişti, ancak bir an konsantresini toparlayamadı. Tılsımın rengi turuncuya doğru kaydığında derin bir nefes aldı. Dikkatini tılsıma verdi ve onu takip etti. Tılsım sonunda onu sinema salonuna getirdiğinde içeride bekleyen profesörü gördü yanında bir kişi daha vardı. İlk gelen kendisi değildi anlaşılan.

Gülümsedi ve yanlarına gitti.
Colin Dread
Sihirbaz
Sihirbaz
Colin Dread

Lakap : Fear

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeCuma Şub. 21 2014, 20:56

Üzerindeki karanlığı daha az hissediyor olmak onu oldukça rahatlatıyordu. Bunun yanında sevdiği kıza neler olduğunu anlamak can sıkıcı bir durumken çalışken sevgilisinin takıntılı olduğu derslerden birinde buldu kendini. Bu dersi daha önce hiç görmemişti, zaten Profesörün sözleri de bunu gösteriyordu. Dersten kurtulmak istiyorsa işe koyulması gerekiyordu. Tılsımı yaptıktan sonra bu dersi de geri de bırakabilirdi. Sırasındaki saç telini aldı.  Saç telini iyice sardığından emin olduktan sonra üzerine iksirden damlattı. Elindeki ağaç kabuğu mavi ışık yaymaya başladı. Bu sırada konsantre olmaya çalıştı ve tılsımının havalanmasını bekledi.
Misafir
Misafir

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeCuma Şub. 21 2014, 21:28

Yaptığı tılsımın kırmızıya dönüp patlamasıyla korkudan çığlık atmıştı. Başarısızlığından kaynaklanan küfürler ise devamında gelmişti. Hemen tılsım sınıfına geri dönerek masasındaki diğer saç telini aldı ve az önce yaptığı işlemleri sırasıyla tekrar yaptı. İksiri damlattığı anda mavi renkte ışıklar yaymaya başlayan tılsıma bu sefer daha güçlü konsantre olarak kabuğun havalanmasını bekledi.
Lisbeth Lichee
Cadı l Tılsım Profesörü
Cadı l Tılsım Profesörü
Lisbeth Lichee

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeSalı Şub. 25 2014, 22:36

Colin Dread: 12
Tılsımın havalandığı sırada rengi turuncuya dönüyor ancak kırmızıya dönmeden toparlıyorsun kendini ve sinema odasına geliyosun.
Daphne Warner:14
İkinci tılsımın başarılı oluyor. Sinema odasına geliyorsun.
Kairon
Kairon

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimeSalı Tem. 29 2014, 21:47

Nihayet ders programımı öğrenmiştim. Ders programıma ufak bir gözlem yaptım, ve üç dakika sonra tılsım dersimin olduğunu fark ettim, hızlı bir şekilde tılsım dersine doğru gittim. Kapıyı açarak içeri girdim, içerisi oldukça kalabalıktı, arkalara doğru boş bir sıra gördüm, ve hemen oraya hızlı bir şekilde oturdum, öğretmenin gelmesini beklemeye başladım. Bir kaç dakika sonra öğretmen içeri girdi, ve kendini tanıtmaya başladı, uzun bir süre konuştuktan sonra ne yapmamız gerektiğini anlattı bize. Masamızda öğretmenin anlatığı saç teli duruyordu hemen onu aldım, ve öğretmenin masasındaki ağaç kabuklarından birinin üstüne hafifçe sardım, ve öğretmenin bahsettiği iksirden bir kaç damla üstüne akıttım, Birden elimdeki ağaç kabuğu kırmızılaşmaya başladı, hadi ama hadi ama diyerek kendimi sakinleştirdim, ve ağaç kabuğu mavileşmeye dönmeye başladı bir kaç dakika sonra. Tılsım bir an havaya yükselerek, hareket etmeye başladı.
Lisbeth Lichee
Cadı l Tılsım Profesörü
Cadı l Tılsım Profesörü
Lisbeth Lichee

I. TILSIM DERSİ Empty
MesajKonu: Geri: I. TILSIM DERSİ   I. TILSIM DERSİ Icon_minitimePerş. Tem. 31 2014, 15:25

Kairon - 15
Tılsımın başta dengesiz olsa da sonra çok güzel çalışıyor ve sinema odasına geliyorsun.

I. TILSIM DERSİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I.İmitasyon Dersi
» II.İmitasyon Dersi
» I. Simya Dersi
» I.Psikoloji Dersi
» II. Simya Dersi